Spotkanie krótkofalowców - Świteź 2010.

Tradycją stało się, że krótkofalowcy z sąsiadującego z lubelszczyzną obwodu wołyńskiego zapraszają członków oddziału terenowego OT 20 na spotkanie na Ukrainę.

Jak poprzednio tak i w tym roku nie odmówiliśmy i pojechaliśmy tam silną delegacją w osobach: przedstawiciel zarządu oddziału OT 20 Henryk SP8DHJ, Józek SP2CWO i Grzegorz SP8NTH.

Wyjechaliśmy 18 czerwca w piątek w samo południe z Włodawy, drogę którą mieliśmy do pokonania to ok 120 km przez przejście graniczne w Dorohusku, (gdyby nie rzeka Bug było by to tylko 17 km). Przejazd przez granicę nie przysporzył żadnych kłopotów i po 15 minutowej  odprawie mknęliśmy po drogach Ukrainy podziwiając piękno tamtejszego nieskażonego przemysłem krajobrazu oraz pięknych jezior z których największe to Świteź o którym wspominał Adam Mickiewicz w swojej poezji.
Po niecałych dwuch godzinach od chwili wyjazdu z Włodawy dojechaliśmy na miejsce, gdzie przywitał nas Prezydent Związku Krótkofalowców Obwodu Wołyńskiego Mykoła  UT1PR.


Chwilę potem rozpoczęła się integracja Polsko - Ukraińska oraz spotkania w podgrupach.

Podczas części nieoficjalnej nie obyło się bez przemówień i toastów.
Atmosfera była bardzo gorąca dzięki magicznym napojom przyrządzanym przez naszych przyjaciół z Ukrainy a przechowywanym w specjalnych pojemnikach.
Przysmakiem spotkania była zupa rybna - UCHA
Przez cały nasz pobyt pracowały znad Świtezia dwie radiostacje amatorskie, jedna zorganizowana przez kolegów z Ukrainy, druga nasza przywieziona z SP.
Stacje nasze dawały punkty do dyplomu World Fauna Flora URWFF022 Szacki Park Narodowy.

W sumie zrobiliśmy na pasmach 3.5, 7, 21 i 28 ok 200 łączności.O anteny dla naszej stacji zadbał Henio SP8DHJ, które to służyły również jako suszarka do bielizny.Organizatorzy zadbali też o część sportową, organizując "zmagania" w radiopelengacji sportowej oraz CONTEST radiostacji ręcznych FM.

Z naszej strony w ARDF reproezentował Polske Józek SP2CWO a w CONTEST FM Grzegorz SP8NTH

Józek SP2CWO po swoim wyczerpującym biegu ostatecznie zają trzecie miejsce za co dostał dyplomA Grzegorz SP8NTH w Contest FM pokonał rywali i rywalkę zajmując pierwsze miejsce.Całą imprezę należy zaliczyć do bardzo udanych. Poznaliśmy wielu nowych krótkofalowców oraz spotkaliśmy starych znajomych.

Przyjaciele z za Buga zapowiedzieli kontynuację tego typu spotkań w przyszłości, a my zadeklarowaliśmy chęć uczestnictwa w następnych imprezach.

Powrót do Polski odbył sie bez większych problemów, nawet nie było kolejki przemytników na granicy.


Więcej fotek ze spotkania po kliknięciu na zdjęcie grupowe.


 

 

Grzegorz

SP8NTH


Na linku ARTYKUŁ Henia SP8DHJ

 

Link do zdjeć na stronie Ligi Radioamatorów Wołynia


 

Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Wygenerowano w sekund: 0.09
1,836,095 Unikalnych wizyt